Fulltextové vyhledávání

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Domov pro osoby se zdravotním postižením > Poslání, zásady, cíle

Poslání, zásady, cíle

Posláním je podpora smysluplného a plnohodnotného života osob s kombinovaným postižením (osobám s převažujícím mentálním postižením v kombinaci s tělesným postižením) a osob s mentálním postižením.

Podpora a pomoc vychází z individuálních potřeb uživatelů. Respektujeme jejich základní lidská práva a svobody. Jsou zachovány podmínky pro důstojnou existenci, pocit jistoty, důvěry a bezpečí. Podporujeme uživatele tak, aby co nejvíce udržovali přirozené sociální vazby a snažíme se o zajištění možností a podmínek pro využívání běžně dostupných veřejných zdrojů. 

Cílem naší služby je:

  • uživatel, kterému je poskytována služba s ohledem na jeho individuální potřeby s důrazem na zachování jeho důstojnosti a rozvoj či udržení soběstačnosti,
  • uživatel, který udržuje a obnovuje přirozené sociální vazby se svými blízkými (dle svých možností), a kterému jsou zajišťovány podmínky pro využívání běžně dostupných veřejných zdrojů,
  • uživatel, který je podporován v možnostech trávit volný čas aktivitami dle individuálního zájmu k jeho spokojenosti. 

Zásady naší práce:

  • Individuální přístup. Služba je poskytována na základě individuálních potřeb a aktuálního zdravotního stavu uživatele tak, aby co nejdéle a v co největší míře byla zachována soběstačnosti a dovednosti uživatele.
  • Respektování důstojnosti a práv uživatelů, rovný přístup k uživatelům. Zaměstnanci respektují každého uživatele jako jedinečnou osobnost, všem uživatelům projevují úctu, bez ohledu na omezení vyplývající ze změn jejich zdravotního či duševního stavu a schopností. 
  • Profesionalita a odbornost. Službu poskytuje kvalifikovaný personál, který si průběžně doplňuje poznatky cíleným vzděláváním zaměřeným na specifické potřeby cílové skupiny a získané informace využívá při zkvalitňování poskytované péče.