Fulltextové vyhledávání

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Paliativní péče

Paliativní péče

Tento projekt vznikl za finanční podpory Jihomoravského kraje. 

                    logo jmk.png

 

Co nabízíme

Uživatelům našeho zařízení je v závěru jejich života poskytována kvalitní paliativní péče. V případě přání mohou dožít bez nutnosti akutní hospitalizace. Chápeme umírání jako přirozenou součást lidského života a vycházíme z toho, že každý člověk prožívá závěrečnou část svého života se všemi tělesnými, duševními, sociálními, duchovními a kulturními aspekty zcela individuálně. Umožňujeme uživatelům, aby poslední období života prožili v důstojném prostředí v kruhu svých nejbližších.

 

Cíl paliativní péče

Cílem paliativní péče je mírnit bolest a další tělesná a duševní strádání. Uživatelům zachovat důstojnost a poskytnout podporu jejich blízkým.

 

Kdo paliativní péči v zařízení zajišťuje

Paliativní péče je zajištěna spoluprací lékařů různých oborů, všeobecných sester, sociálních pracovníků, pracovníků přímé obslužné péče, psychologa, duchovního a osob blízkých.

Kvalita poskytované paliativní péče je dána kontinuálním vzděláváním a zkušenostmi zdravotnických, ošetřovatelských a sociálních pracovníků.

 

S kým spolupracujeme

Spolupracujeme s Centrem paliativní péče v Brně a dále s Mobilním hospicem sv. Martina Oblastní charity Blansko.

 

Setkání s mentorkou paliativní péče.pdf

 

Certifikát paliativní péče 2023.pdf

 

Paliativní péče leták.pdf

 

Článek do tisku Týden u nás.pdf

 

Článek do tisku Region Press.pdf