Fulltextové vyhledávání

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Domov se zvláštním režimem > Aktivizační činnosti

Aktivizační činnosti

Aktivizační činnost zajišťují aktivizační pracovníci přímo na odděleních.

Aktivizace probíhá skupinovou či individuální formou.

Organizujeme pro uživatele kulturní a společenské akce, konané jak v našem zařízení, tak mimo něj (hudební vystoupení, výlety do okolních měst, návštěvy cukrárny, kina apod.).

U našeho domova je i mezigenerační zahrada, kde mohou uživatelé relaxovat nebo cvičit na venkovních cvičebních prvcích.

Náš přístup je postaven na respektu k jejich individualitě, snaze rozvíjet či udržet jejich schopnosti a dovednosti. Nabízíme to nejcennější, co pro ně máme, náš čas a porozumění a věříme, že se vzájemně můžeme mnohému naučit.

Společné pravidelné aktivity

Duchovní život

Jednou za měsíc je sloužena mše svatá, kterou zajišťuje farnost Boskovice. 

V pravidelných setkáních mohou zájemci navštívit setkání se členy baptistické církve.   

Canisterapie

K terapii využíváme služeb zkušených canisterapeutů, jejichž psi prošli předepsanými zkouškami. Přítomnost psů má na uživatele pozitivní vliv a přináší uživatelům radost a dobrou náladu.  

Gardenterapie

V případě zájmu se mohou uživatelé podílet lehkými pracemi na údržbě zahrady. Ve vyvýšených záhonech pěstují drobné ovoce a zeleninu pro radost i užitek.

Snoezelen

Za využití světelných a zvukových prvků, vůní, hudby dochází k uvolnění a zklidnění, k navození pocitu pohody. Průvodcem je proškolená pracovnice, která zde pro klienty připravuje tematicky zaměřené hodiny.

Knihovna

Naše knihovna je k dispozici všem čtenářům a je situována do odpočinkové zóny v podkroví zámecké budovy. 

Dámský klub

Každý týden probíhá setkání Dámského klubu. Zde uživatelé zkouší drobné rukodělné a výtvarné činnosti, kuchyně je využívána k občasnému pečení. Společně zde slaví narozeniny, sváteční dny, či připravují tematickou výzdobu oddělení.

Muzikodrama

Muzikodrama je program plný zpěvu a hry na perkusní nástroje pod vedením zkušené muzikoterapeutky. Spojuje v něm prvky muzikoterapie a dramaterapie, pracuje se zde s rytmem, dynamikou a smyslovým vnímáním. Uživatelé si mohou vyzkoušet hru na chimes, kalimbu, boomwhackers, zvonkohry a jiné neobvyklé hudební nástroje.