Fulltextové vyhledávání

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Domov se zvláštním režimem > Poslání, zásady, cíle

Poslání, zásady, cíle

Naším posláním je poskytovat odbornou, bezpečnou pomoc a podporu osobám s chronickým duševním onemocněním, jakým je Alzheimerova demence a jiné formy demence. 

Služba je přizpůsobena specifickým individuálním potřebám uživatelů se sníženou soběstačností, směřuje k udržování sociálních návyků, respektuje jejich lidskou důstojnost, dodržuje lidská práva a vytváří podmínky pro minimalizaci sociální izolace. 

Cílem naší služby je:                   

  • uživatel, kterému je poskytována služba s ohledem na jeho individuální přání a potřeby s důrazem na zachování jeho důstojnosti a soběstačnosti,
  • uživatel, u kterého se snažíme eliminovat četnost výskytu projevů nežádoucího chování, a to za pomoci vhodného přístupu zaměstnanců a nabídkou rozmanitých aktivit,
  • uživatel, kterého služba podporuje v udržení získaných sociálních a společenských návyků a dovedností. 

  Zásady naší práce:

  • Individuální přístup s ohledem na dosavadní schopnosti a dovednosti a s co největší podporou uživatele v samostatnosti a ve spolupráci s jeho rodinou.
  • Respektování důstojnosti a práv uživatelů, rovný přístup k uživatelům. Zaměstnanci respektují každého uživatele jako jedinečnou osobnost, všem uživatelům projevují úctu bez ohledu na omezení vyplývajících ze změn jejich zdravotního či duševního stavu. 
  • Profesionalita a odbornost. Službu poskytuje kvalifikovaný personál, který si průběžně doplňuje poznatky cíleným vzděláváním zaměřeným přímo na specifické potřeby cílové skupiny a získané informace využívá při zkvalitňování poskytované péče.