Fulltextové vyhledávání

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Ukázka kompenzačních pomůcek společnosti DMA

Ukázka kompenzačních pomůcek společnosti DMAUkázka kompenzačních pomůcek

             Již po několikáté se v našem zařízení konala ukázka kompenzačních pomůcek, tentokrát pro uživatele DZR, pracovnice úseku zdravotní péče, rehabilitace, aktivizace a přímé péče. Obchodní zástupce společnosti DMA pan Alexandr Chudosovcev představil kompenzační pomůcky pro hygienu i lokomoci. Uživatelé si mohli vyzkoušet toaletní pomůcky s prodlouženou násadou-různé kartáče, hřebeny, houby, dále pomůcky k sebeobsluze při jídle a oblékání jako příbory s náhradním nebo zesíleným úchopem, zakřivené příbory pro uživatele s omezenou motorikou, dělené misky s přísavkou, navlékač ponožek aj.

K podpoře samostatného pohybu uživatelé zkusili berle, hole, pojízdná i pevná chodítka a pomůcky pro rehabilitaci.

Jedna z našich uživatelek byla vysazena na nový typ invalidního křesla, o který má zájem. Obchodní zástupce pomohl nastavit veškeré podpůrné mechanismy a zkontroloval vhodnou velikost. Nakonec nám pan Chudosovcev předvedl názornou ukázku manipulace s uživatelkou za pomoci přesouvací podložky a přemístění uživatelky z lůžka na pojízdné vodní lůžko. Správná manipulace s touto podložkou šetří síly pracovnic přímé péče, kdy zvládnou s menším úsilím přemístit i uživatele vyšší váhy.

Uživatelé i pracovnice měli možnost vše si vyzkoušet, osahat, probrat klady a zápory představovaných věcí. Zejména u dražších typů pomůcek je reálná zkušenost pro uživatele i personál nenahraditelná.

Cílem setkání byla podpora uživatelů v udržení jejich soběstačnosti v běžných činnostech co možná nejdéle.   V případě, že by některá z pomůcek uživatele oslovila, byli bychom nápomocni se získáním zručnosti v používání.

V současné době se řeší objednávka financovaná zařízením na některé pomůcky, které by byly vhodné k sebeobsluze a polohování.

 

Mgr. Klára Šmídová – vedoucí úseku aktivizace

Ivana Ženatá – vedoucí úseku zdravotní péče

 

IMG_5892.jpgIMG_5904.jpg

IMG_5896.jpg