Ubytování

Domov pro osoby se zdravotním postižením je členěn do 4 oddělení.

V prvním patře budovy DOZP jsou pokoje uživatelů rozděleny do dvou oddělení ZI a ZII. Pokoje jsou třílůžkové a čtyřlůžkové.

Jednotlivé pokoje jsou vybaveny standartním nábytkem, který si uživatelé mohou doplnit drobnými předměty dle vlastního přání, jako jsou např. obrazy, sošky, vlastní televizor, radiopřijímač apod., pokud to dispozice pokoje dovoluje. K základnímu vybavení pokoje patří polohovací lůžko, noční stolek, šatní skříň či komoda, stůl, židle či křeslo apod.

Každé oddělení má vlastní kuchyňku a jídelnu, sloužící zároveň jako společenská místnost pro uživatele. Jídelna je během dne volně přístupná a slouží mimo jiné i k relaxaci a různým aktivizačním činnostem uživatelů.

Sociální zařízení – WC, koupelny jsou společné pro více uživatelů. I přes existenci vícelůžkových pokojů, společných sociálních zařízení apod. se zařízení snaží různými úpravami interiérů vytvářet důstojné, přátelské a bezpečné prostředí pro své uživatele (členění pokojů nábytkem, závěsy, paravány, … ).

 

V půdní nadstavbě budovy DOZP jsou dvě samostatná oddělení - ZIII a ZIV.

Na oddělení ZIII jsou jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje.

Oddělení má vlastní jídelnu s kuchyňským koutem, sloužící zároveň jako společenská místnost pro uživatele.

Na oddělení ZIII je centrální koupelna, WC a sprchové kouty společné pro více uživatelů.

Na oddělení ZIV jsou jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje. Některé z nich mají samostatné sociální zařízení – sprchový kout a WC. Pro ostatní uživatele je na oddělení k dispozici několik sprchových koutů, WC a centrální koupelna.

Oddělení má vlastní jídelnu s kuchyňským koutem, sloužící zároveň jako společenská místnost pro uživatele. Jídelna je během dne volně přístupná a slouží mimo jiné i k relaxaci a různým aktivizačním činnostem uživatelů.

 

Jednotlivé pokoje na odděleních ZIII a ZIV jsou vybaveny standartním nábytkem, který si uživatelé mohou doplnit drobnými předměty dle vlastního přání, jako jsou např. obrazy, sošky, vlastní televizor, radiopřijímač apod., pokud to dispozice pokoje dovoluje. K základnímu vybavení pokoje patří polohovací lůžko nebo válenda, noční stolek, šatní skříň či komoda, stůl, židle či křeslo apod.

Sociální zařízení na všech odděleních jsou vybavena hydraulickými vanami nebo sprchovými boxy, koupacími lůžky a myčkami podložních mís. Vždy nejméně jedno sociální zařízení na každém oddělení je bezbariérové.

 

Všechna oddělení Domova pro osoby se zdravotním postižením jsou vybavena dostatkem transportních pomůcek (hydraulické zvedáky, invalidní vozíky, chodítka) pro manipulaci s imobilními uživateli.

V budově Domova jsou k dispozici dva výtahy, které zajišťují bezbariérové spojení s jednotlivými odděleními, s přízemím budovy a následně s venkovními prostory. Vnitřní prostory budovy Domova jsou převážně bezbariérové.

I prostor kolem budovy Domova je převážně bezbariérový a je přístupný i imobilním uživatelům. Slouží především k relaxaci.