Ubytování

Domov se zvláštním režimem je členěn do 3 oddělení - P1, P2 a P3. 

V přízemí budovy DZR - na oddělení P1 je většina pokojů tří a dvou lůžkových a jeden jednolůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením a kuchyňským koutem.

Oddělení má vlastní kuchyňku a jídelnu, sloužící zároveň jako společenská místnost pro uživatele. Jídelna je během dne volně přístupná a slouží mimo jiné i k relaxaci a různým aktivizačním činnostem uživatelů.

Sociální zařízení – WC, koupelny jsou společné pro více uživatelů – vždy pro dva sousední pokoje.

Na oddělení P1 je i centrální koupelna s hydraulickou vanou s perličkovým roštem a mobilní koupací lůžko, které slouží pro všechny uživatele oddělení P1.

      

V prvním patře budovy DZR – na oddělení P2 jsou tří, dvou a jednolůžkové pokoje. .

Sociální zařízení – WC, koupelny jsou společné pro více uživatelů – vždy pro dva sousední pokoje.

Na oddělení P2 je dále centrální koupelna s hydraulickou vanou s perličkovým roštem, sprchovací box a mobilní koupací lůžko, které slouží pro potřeby všech uživatelů oddělení P2.

      

V obytném podkroví budovy DZR ve druhém patře jsou jednolůžkové, dvoulůžkové a jeden třílůžkový pokoje oddělení P3.

Sociální zařízení – WC, sprchové kouty a koupelny jsou společné pro více uživatelů – umístěné na chodbě naproti pokojům.

     

Jednotlivé pokoje na všech odděleních Domova jsou vybaveny standardním nábytkem, který si uživatelé mohou doplnit drobnými předměty dle vlastního přání, jako jsou např. obrazy, sošky, vlastní televizor, radiopřijímač apod., pokud to dispozice pokoje dovoluje. K základnímu vybavení pokoje patří polohovací lůžko nebo válenda, noční stolek, šatní skříň či komoda, stůl, židle či křeslo apod.

Všechna oddělení Domova se zvláštním režimem jsou vybavena dostatkem transportních pomůcek (hydraulické zvedáky, invalidní vozíky, chodítka) pro manipulaci s imobilními uživateli.

V budově Domova je k dispozici výtah, který zajišťuje bezbariérové spojení s jednotlivými odděleními, s přízemím budovy a následně s venkovními prostory. Vnitřní prostory budovy Domova jsou převážně bezbariérové.

I prostor kolem budovy Domova je převážně bezbariérový a je přístupný i imobilním uživatelům. Slouží především k relaxaci.